+90 (216) 419 44 34
  +90 (505) 047 85 85

10 GÜNLÜK UMRE TUR PROGRAMI

10 GÜNLÜK UMRE PROGRAMI

1.GÜN: Havalimanı’nda Buluşma, Uçuş İşlemleri, Medine'ye Hareket ve Selamlama: Belirtilen Havaalanı’nda buluşularak çekin ve bagaj işlemlerinin yapılması ardından 3 saatlik uçuş ile Medine havaalanına varış.  Otobüslere geçiş, Otele hareket. Otele yerleştikten sonra Selamlama için Din görevlisi eşliğinde Mescidi Nebi’ye gidiş.

2.GÜN: Medine Ziyaret Yerleri, Hurma Bahçesine Gidiş ve Umre Toplantısı: Sabah kahvaltısından sonra otelin lobisinde toplanıp, rehberler ve din görevlileri eşliğinde otobüslerle Medine’deki ziyaret yerleri olan, Uhud Daği, Hz. Hamza Şehitliği, Kibleleteyn Mescit, Yedi Mescitler, Quba Mescidi ve Cuma Mescitlerinin gezilmesi. Ardından hurma bahçesine geçip Alışveriş ve otele dönüş. Akşam yemeğinden sonra Din görevlileri eşliğinde Umre yapılışı hakkında toplantı yapılması.

3.GÜN: Medine Çevre Ziyaret Yerleri, Mekke’ye Geçiş ve Umrenin Yapılması: Sabah kahvaltısından sonra otelin lobisinde toplanıp, rehberler ve din görevlileri eşliğinde yaya olarak, Çevre ziyaretleri olan Cennet-ül Baki, Mescid-İ Gamama, Hz. Osman Mescidi, Hz. Fatma Mescidi, Hz. Ali Mescidi ve Ilk Ezan Okuyan Bilal-İ Habeşi Mescitlerinin Gezilmesi. Öğle Namazından sonra otobüslerle Mekke-i Mükerreme’ye hareket ve otele yerleşme. Akşam Yemeğinden sonra rehberler ve din görevlileri eşliğinde Umre yapılması.

4.GÜN: Serbest Gün.

5.GÜN: Mekke Çevre Ziyaretlere Gidiş: Sabah namazından sonra otelin lobisinde toplanılıp, din görevlileri eşliğinde Mekke’deki ziyaret yerleri olan, Sevr Daği, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama, Nur Daği, Cennet’ü-l Mualla, Cin Mescidi, Peygamber Efendimiz ‘in Doğduğu Ev’i Ziyaret Ve ardından Otele Dönüş.

6.GÜN: Serbest Gün. Dileyenler rehberler eşliğinde çevredeki mikat bölgelerine giderek umre ‘ye niyet edebilirler.

7.GÜN: Cürane Umresinin Yapılması: Yatsı namazından sonra otelin lobisinde toplanılıp, din görevlileri eşliğinde 35 km. uzaklıktaki Taif yolu üzerinde Peygamber Efendimizin (S.A.V) şükür Umre ‘sine niyet ettiği yer olan CÜRANE’ya gidip orada iki rekat umre namazı kılarak niyet edip, Kabe’ye geçerek Umrenin yapılması.

8.ve 9.GÜNSerbest Gün. Dileyenler rehberler eşliğinde çevredeki mikat bölgelerine giderek umre ‘ye niyet edebilirler.

10.GÜN: Dönüş: Rehberler eşliğinde Mekke’den Cidde Havalimanı’na geçerek çekin ve bagaj işlemlerinden sonra dönüş uçağına geçilmesi.

  

 Bizi Tercih Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.