+90 (216) 419 44 34
  +90 (505) 047 85 85

28 GÜNLÜK UMRE TUR PROGRAMI

28 GÜNLÜK UMRE PROGRAMI

1.GÜN: Havalimanı’nda Buluşma, Cidde’ye Gidiş, Mekke’ye Varış Ve Umrenin Yapılması: Belirtilen Havaalanı’nda buluşularak çekin ve bagaj işlemlerinin yapılması ardından 3,5 saatlik uçuş ile Cidde Havaalanı’na varış.  Otobüslere geçiş Mekke’ye hareket, Otele varış. Otele yerleştikten sonra Din görevlilerde Otel lobisinde toplanma Umre ibadeti için Kâbe-i Muazzama gidiş.

2.GÜN: Serbest Gün.

3.GÜN: Mekke Çevre Ziyaretlerine Gidiş: Sabah namazından sonra otelin lobisinde toplanılıp, din görevlileri eşliğinde Mekke’deki ziyaret yerleri olan, Sevr Daği, Arafat, Müzdelife, Mina, Şeytan Taşlama, Nur Daği, Cennet’ü-l Mualla, Cin Mescidi, Peygamber Efendimiz ’in Doğduğu Ev’i Ziyaret Ve ardından Otele Dönüş.

4. ve 5.GÜN: Serbest Gün. Dileyenler rehberler eşliğinde çevredeki mikat bölgelerine giderek umre ‘ye niyet edebilirler.

6.GÜN: Cürane Umresinin Yapılması: Yatsı namazından sonra otelin lobisinde toplanılıp, din görevlileri eşliğinde 35 km. uzaklıktaki Taif yolu üzerinde Peygamber Efendimizin (S.A.V) şükür Umre ’sine niyet ettiği yer olan CÜRANE’ya gidip orada iki rekât umre namazı kılarak niyet edip, Kâbe’ye geçerek Umrenin yapılması.

7.8...18.GÜNLERSerbest Günler. Dileyenler rehberler eşliğinde çevredeki mikat bölgelerine giderek umre'ye niyet edebilirler.

19.GÜNVeda Tavafı, Medine’ye Geçiş ve Selamlamanın Yapılması: Veda tavafı için Sabah namazından sonra Din görevlisi ile otel lobisinde buluşma. Öğle Namazından sonra otobüslerle Medine-i Münevver’e hareket 5,5 saat yolculuğun ardından Medine'ye varış ve otele yerleşme. Akşam Yemeğinden sonra rehberler ve din görevlileri eşliğinde Mescit-i Nebevi ’ye gidiş Efendimiz S.A.V selamlamanın yapılması.

20.GÜN: Serbest Gün.

21.GÜN: Medine Ziyaret Yerleri ve Hurma Bahçesine Gidiş: Sabah kahvaltısından sonra otelin lobisinde toplanıp, rehberler ve din görevlileri eşliğinde otobüslerle Medine’deki ziyaret yerleri olan, Uhud Daği, Hz. Hamza Şehitliği, Kıbleteyn Mescit, Yedi Mescitler, Quba Mescidi ve Cuma Mescitlerinin gezilmesi. Ardından hurma bahçesine geçip Alışveriş ve otele dönüş. 

22.GÜN: Medine Çevre Ziyaretlerin Yapılması: Sabah kahvaltısından sonra otelin lobisinde toplanıp, rehberler ve din görevlileri eşliğinde yaya olarak, Çevre ziyaretleri olan Cennet-ül Baki, Mescit-i Gamama, Hz. Osman Mescidi, Hz. Fatma Mescidi, Hz. Ali Mescidi ve İlk Ezan Okuyan Bilal-i Habeşi Mescitlerinin Gezilmesi ve Serbest zaman

23...27.GÜNLER: Serbest Günler. 

28.GÜN: Dönüş: Rehberler eşliğinde Mekke’den Cidde Havalimanı’na geçerek çekin ve bagaj işlemlerinden sonra dönüş uçağına geçilmesi.

  

Bizi Tercih Ettiğiniz İçin Teşekkür Ederiz.